KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy usunęli 3-kilometrową plamę oleju

3-kilometrową plamę substancji ropopochodnej z jezdni usuwali w sobotę (07.08) strażacy. Do wycieku doszło na odcinku drogi gminnej i powiatowej pomiędzy miejscowościami Witów i Kałek.

W sobotę (07.08) około godz: 14:00 jeden zastęp z OSP Przygłów (349E77) został zadysponowany do miejscowości Witów, gdzie doszło do wycieku substancji ropopochodnej. Po przybyciu na miejsce okazało się, że plama oleju rozciąga się 3-kilometrowym odcinku. Ze względu na wielkość zdarzenia na miejsce zadysponowano kolejno, drugi zastęp z OSP Przygłów (347E75) oraz OSP Kłudzice.

Strażacy przy pomocy sorbenty usunęli plamę z jezdni. Plama rozciągała się na 3-kilometrowym odcinku pomiędzy miejscowościami Witów i Kałek. Stanowiła ogromne zagrożenie dla poruszających się tamtędy pojazdami. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Przez ponad dwie godziny na tym odcinku drogi były utrudnienia w ruchu, jednak zdarzenie nie spowodowało większych spowolnień pojazdów.