KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Skutki silnego wiatru w powiecie piotrkowskim

Wydawane ostrzeżenia na nasz region odnośnie występowania silnego wiatru niestety się sprawdziły. Najmocniej wiało pomiędzy godziną 15, a 16. W tym czasie wpłynęło najwięcej zgłoszeń najczęściej dotyczących powalonych drzew lub uszkodzonych linii energetycznych.

Przygłowscy strażacy do zdarzeń wywołanych porywistym wiatrem wyjeżdżali do tej pory 7 razy. Pierwsze zdarzenie dotyczyło powalonego drzewa na krajową 12 w Przygłowie. Strażacy zablokowali drogę i usunęli zagrożenie.

Następnie wysłano nas do Piotrkowa na ulicę Partyzantów. Usunęliśmy powalony konar, który uniemożliwiał przejazd samochodów. W tym czasie zadysponowano nasz drugi samochód, który udał się do Poniatowa usunąć drzewo z linii telekomunikacyjnej.

Kolejne zgłoszenie dotyczyło łamiących się drzew na ulicy Krzywej w Przygłowie. Niestety tutaj strażacy mogli tylko zabezpieczyć miejsce zdarzenia, ponieważ działania na wysokości przy takim wietrze są praktycznie niemożliwe.

Nasza jednostka została również zadysponowana do Sulejowa na ulicę Cmentarną, gdzie drzewo spadło na samochód osobowy. Strażacy wezwani zostali również do uszkodzonego garażu blaszanego na ulicy Rolniczej w Przygłowie.

Tuż przed godziną 19 nasi strażacy zabezpieczyli zerwaną linię energetyczną w Poniatowie na ulicy Klonowej. Usunęliśmy również z jezdni zerwany konar. W tym momencie linia została odcięta przez pracowników zakładu energetycznego i nie zagraża mieszkańcom.

Skutki występowania silnego wiatru będą jeszcze usuwane przez wiele godzin. Oprócz straży pożarnej dużo zgłoszeń otrzymują pracownicy PGE Piotrków w związku z awariami i uszkodzeniami sieci.