Dzisiaj tuż przed godziną 5 rano do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie dotyczące możliwości występowania tlenku węgla w jednym z budynków mieszkalnych w Przygłowie na ulicy Topolowej. Na miejsce natychmiast zadysponowano straż pożarną oraz zespół ratownictwa medycznego.
Po dojeździe na miejsce strażacy sprawdzili cały budynek detektorem wielogazowym i na szczęście wykluczyli występowanie tlenku węgla (czadu).
Strażacy apelują!
Radzimy pomyśleć o zamontowaniu czujnika tlenku węgla, gdyż ten zabójczy gaz jest niewidoczny, nie ma zapachu i woni, a nawet w niewielkim stężeniu w powietrzu staje się śmiertelnym zagrożeniem dla człowieka!

fot. PAP arch. Tomasz Waszczuk

Czytaj więcej:
Pomoc w otwarciu mieszkania w Przygłowie
Usunięcie pokolizyjnej plamy na DK 12
Pożar w Poniatowie