KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Przygłów DK 12 – zderzenie dwóch samochodów ciężarowych oraz jednego osobowego

Do groźnie wyglądającego zdarzenia zostaliśmy wezwani we wtorek, 2 stycznia, kilka minut przed godziną 12.00 na DK 12 w Przygłowie.

Na 408 kilometrze (most Luciąży) zderzyły się dwa samochody ciężarowe oraz jeden osobowy. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Strażacy po przybyciu na miejsce zabezpieczyli wycieki płynów eksploatacyjnych oraz do czasu przybycia policji kierowali ruchem.

Zdarzenie zostało uznane jako kolizja. Niestety ze względu na znaczne uszkodzenia samochodów ciężarowych nie było możliwe szybkie udrożnienie ruchu. W wyniku zderzenia w jednym z nich zostało zerwane siodło ciągnika oraz uszkodzony układ hamulcowy.

Na czas działań powstały spore utrudnienia w ruchu na DK 12, a zorganizowanie objazdu nie było możliwe ze względu na lokalizację kolizji.

Kolizja na DK 12 Przygłów, most Luciąży