KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar samochodu na DK 12 i wezwanie do pomocy medycznej!

Dzisiaj (23.05) nasza jednostka została zadysponowana do dwóch zdarzeń wymagających interwencji. Tuż po godzinie 15.00 gasiliśmy samochód osobowy na krajowej 12 w Przygłowie. Natomiast około godziny 18.00 zostaliśmy wezwani do osoby wymagającej pomocy medycznej.

Fot. Archiwum OSP Przygłów

Do pierwszego zdarzenia doszło w Przygłowie tuż po godzinie 15.00 na krajowej 12. Zapalił się samochód osobowy w trakcie jazdy.

Autem podróżował sam kierowca, który jak tylko zauważył dym wydobywający się spod maski samochodu, zatrzymał pojazd i wezwał służby ratunkowe. Na szczęście właścicielowi pojazdu pomogli inni kierowcy, którzy przy pomocy gaśnic znacząco ugasili pożar. Strażacy po dojeździe na miejsce zdarzenia dogasili komorę silnika i skontrolowali temperaturę kamerą termowizyjną.

Do drugiego zdarzenia nasza jednostka została wezwana około godziny 18.00 do miejscowości Barkowice Mokre. Jedna z osób przebywających na ośrodku „Cypel” wymagała pomocy medycznej.

Mężczyzna w średnim wieku źle się poczuł i stracił przytomność. Świadkowie zdarzenia wezwali służby ratunkowe. Aby jak najszybciej pomóc mężczyźnie dyspozytor zadysponował straż pożarną, policję oraz zespół ratownictwa medycznego. Po badaniu lekarskim nie stwierdzono zagrożenia życia.