KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Podkałek: pożar budynku mieszkalnego. Jedna osoba poszkodowana!

Jedna osoba została poparzona w pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym w miejscowości Podkałek (gm. Sulejów). Do zdarzenia doszło dzisiaj około godziny 17:30. Na miejsce zadysponowany 3 zastępy straży pożarnej, zespół ratownictwa medycznego oraz śmigłowiec LPR.

Pożar wybuchł w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego tj. kotłowni. Poszkodowany został mężczyzna, który przebywał w mieszkaniu. Prawdopodobnie próbował ugasić powstały pożar. Niestety doznał ciężkich poparzeń obejmujących około 80% ciała. Został przetransportowany śmigłowcem LPR do Siemianowic Śląskich.

Na miejsce wezwano dwa zastępy straży z OSP Przygłów praz jeden z KM PSP Piotrków Tryb. Strażacy ugasili pożar oraz do przybycia zespołu ratownictwa medycznego udzielali poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Przyczyny zdarzenia na ten moment nie są znane. Na miejscu policyjni technicy ustalali przyczyny pożaru oraz jego skutków.