KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pochylone drzewo stwarzało zagrożenie na DK 12

W ciągu ostatnich kilkunastu godzin  w całej Polsce strażacy interweniowali ponad 1110 razy w związku z wystąpieniem tzw. Orkanu Barbara. Największe szkody wyrządził na Pomorzu. W województwie łódzkim wiatr najsilniej wiał w powiecie bełchatowskim. Zerwał fragment elewacji budynku Szkoły Podstawowej w Szczercowie. Na szczęście nikt nie został poszkodowany.

Nasza jednostka dziś również została zadysponowana do pochylonego drzewa przy DK 12 na odcinku 409 km 300m – 409 km 400m. Stwarzało one realne zagrożenie dla poruszających się tamtędy osób. Dla bezpiecznego przeprowadzenia akcji przygłowscy strażacy na miejsce zadysponowali Policję w celu zamknięcia „krajowej 12”. Drzewo zostało szybko usunięte i zabezpieczone.

Galeria

Zdjęcie 1 z 3