KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nowa Wieś: Pożar w budynku mieszkalnym

Sześć zastępów straży pożarnej zostało wezwanych do pożaru w budynku mieszkalnym w miejscowości Nowa Wieś, do którego doszło w sobotę, 19 sierpnia.

Zgłoszenie o pożarze strażacy otrzymali kilkanaście minut przed godziną 21. Na miejsce zadysponowano dwa zastępy z OSP Przygłów, dwa z JRG Piotrków Trybunalski oraz po jednym z OSP Koło oraz OSP Barkowice Mokre. Łącznie na miejscu pracowało 31 ratowników.

Po dotarciu na miejsce pierwszych zastępów straży pożarnej okazało się, że pożar powstał w pomieszczeniu kotłowni. Mieszkańcy zdołali ugasić ogień jeszcze przed przybyciem służb, jednak w budynku panowało silne zadymienie.

Strażacy w pierwszej fazie działań odłączyli prąd od budynku oraz w aparatach ochrony dróg oddechowych sprawdzili czy ogień nie przedostał się na inne pomieszczenia. Spalone elementy z kotłowni usunęli na zewnątrz. Następnie przewietrzyli budynek oraz skontrolowali go kamerą termowizyjną.

Dzięki świadomej reakcji mieszkańców, pożar nie zdołał się rozwinąć, a spaleniu uległy tylko składowane materiały w okolicy kotła. Pomimo podjętego ryzyka w pożarze na szczęście nikt nie ucierpiał.

Działania gaśnicze zakończono o godzinie. 21.30.