KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nowa Wieś: Pożar dachu domu jednorodzinnego

Pożar dachu domu jednorodzinnego w miejscowości Nowa Wieś. Na miejsce wezwano 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście ogień został szybko ugaszony i nikt nie ucierpiał.

Do pożaru doszło w sobotę 29 października przed godz. 5 rano. Spaleniu uległo około 30 metrów kwadratowych poszycia dachu. Dzięki szybkiej akcji gaśniczej pożar nie rozprzestrzenił się na pozostałą część budynku.

Pożar w Nowej Wsi

Strażacy po dotarciu na miejsce odłączyli prąd od budynku i przystąpili do akcji gaśniczej. Początkowo wykonali otwory w dachu, aby dostać się do źródła ognia. W późniejszej fazie przelewali drewnianą konstrukcję oraz kontrolowali temperaturę przy pomocy kamery termowizyjnej. Akcja trwała około dwóch godzin.

Na miejscu pracowali strażacy z Przygłowa, Piotrkowa, Koła i Barkowic Mokrych. Łącznie 6 zastępów straży pożarnej. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał, a mieszkańcy zdołali się sami ewakuować jeszcze przed przybyciem służb.