KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Miejscowe zagrożenia w Sulejowie i Włodzimierzowie

Dzisiaj około godziny 13.30 nasza jednostka została zadysponowana do pochylonego drzewa w miejscowości Włodzimierzów. Drzewo stwarzało duże zagrożenie upadku na pobliski budynek mieszkalny jednorodzinny. Nie spadło na szczęście na ziemię, ponieważ zawiesiło się na sąsiednim drzewie. Niestety na miejscu nie było właściciela działki na którym znajdowało się pęknięte drzewo. Ratownicy zadysponowali Policję i podjęli działania.

Drzewo zostało bezpiecznie sprowadzone na ziemię, miejsce przekazane właścicielowi, wracamy do bazy – przekazał dowódca dyspozytorowi KM PSP w Piotrkowie Tryb. po sprawnie przeprowadzonej akcji.

 

Około godziny 20.50 dyspozytor kieruje nas do miejscowości Sulejów do usunięcia substancji ropopochodnych na jezdni. W wyniku kolizji na skrzyżowaniu dróg Opoczyńska – Konecka doszło do znacznych i niebezpiecznych wycieków. Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz zneutralizowali substancje ropopochodne. Ruch w tym miejscu był bardzo utrudniony

Na miejsce wezwano zarządce drogi. Zablokowany był prawy pas w kierunku Opoczna. Po około godzinnej akcji strażacy zakończyli działania, a Policja przywróciła prawidłowy ruch.