KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Krajobraz po burzy: Powalone drzewa oraz uszkodzone linie energetyczne

Ostrzeżenia wydane dziś przed południem przez Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej na teren powiatu piotrkowskiego niestety sprawdziły się. Burza przeszła przez nasz region tuż po godzinie 14. Odnotowano silny, porywisty wiatr. Strażacy odebrali blisko 80 zgłoszeń dotyczących powalonych drzew, konarów oraz uszkodzonych linii energetycznych. Niestety zgłoszenia dotyczyły również zerwanych dachów na budynkach.

Na terenie powiatu piotrkowskiego odnotowano blisko 80 interwencji straży pożarnej. Niestety trzy z nich dotyczyły również uszkodzonych dachów: dwa w Rękoraju w gminie Moszczenica i jeden w Tychowie w gminie Czarnocin.

Nasza jednostka do tej pory interweniowała przy czterech zgłoszeniach. Do pierwszego zostaliśmy zadysponowani tuż przed godziną 15. do miejscowości Witów Kolonia. Zgłoszenie dotyczyło powalonego drzewa, które również się zapaliło. Prawdopodobnie uderzył w nie piorun.

Drugie zdarzenie dotyczyło powalonego drzewa na budynek gospodarczy we Włodzimierzowie na ulicy Energetycznej. Na miejscu działały dwa zastępy z naszej jednostki. Pomimo niesprzyjającej aury drzewo udało się szybko i bezpiecznie sprowadzić na ziemie.

Kolejne trzecie zdarzenie dotyczyło powalonego drzewa na linię energetyczną w Poniatowie na ulicy Orzechowej. Osoba zgłaszająca zauważyła niebezpieczne zaiskrzenie linii energetycznej. Zaniepokojona sytuacją wezwała straż pożarną. Na szczęście strażakom udało się bezpiecznie usunąć zagrożenie.

Ostatnie zgłoszenie wpłynęło do nas tuż przed godziną 21. Dotyczyło powalonego drzewa we Włodzimierzowie na ulicy Rzecznej. Tutaj z kolei drzewo przewróciło się na budynek gospodarczy.

Na naszym profilu facebookowym informowaliśmy dziś mieszkańców o możliwości wystąpienia burz z gradem oraz silnych wiatrów. Pomimo, iż czasem alerty się nie sprawdzają to nie wolno ich lekceważyć.