KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kot na drzewie, czyli strażacy w akcji

W Przygłowie na ul. Krzywej kot wdrapał się na drzewo i ani myślał z niego zejść. Na miejsce wezwano jeden zastęp z naszej jednostki. Kot został ściągnięty z wysokości 15 metrów!
 

Trudny orzech do zgryzienia mieli właściciele posesji. Kot wszedł na drzewo, a ich sposoby ściągnięcia go stamtąd, okazały się zawodne. Kot siedział na drzewie dwa dni i przeraźliwie miauczał. Mieszkańcy próbowali go stamtąd jakoś zwabić, ale nic to nie dało. Zwykłe drabiny okazały się za krótkie, dodatkowym zagrożeniem był silny wiatr który w tym czasie występował w naszym regionie.

Strażacy rozstawili drabinę i spróbowali sięgnąć wystraszonego zwierzaka. Niestety kot mimo woli zejścia zaczął uciekać przed ratownikiem. Drabina została przestawiona w inne miejsce i druga próba zakończona sukcesem. Zwierze w dłoniach ratownika zostaje zniesione w bezpieczne miejsce.