KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kolejne trzy interwencje po ostatniej nawałnicy

Choć minęły już prawie dwa tygodnie od nawałnicy jaka przeszła przez nasz region to jej skutki usuwane są do dnia dzisiejszego. W niedzielę, poniedziałek i wtorek podjęliśmy trzy kolejne interwencje dotyczące zagrażających drzew oraz zalanego budynku. Do dnia dzisiejszego na terenie Przygłowa i Włodzimierzowa strażacy podjęli blisko 60 interwencji dotyczących zalanych domów, powalonych drzew lub uszkodzonych linii energetycznych.

W niedzielę, 18 lipca, nasza jednostka została zadysponowana do wypompowania wody w piwnicy budynku mieszkalnego w Przygłowie. Na miejsce udał się jeden zastęp samochodem MAN GCBA. W poniedziałek (19 lipca) i wtorek (20 lipca) podjęliśmy dwie interwencje dotyczące zagrażających drzew, obie w miejscowości Włodzimierzów.