KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kolejne gniazda owadów błonkoskrzydłych

W ostatnich dniach na terenie powiatu piotrkowskiego zauważalny jest wzrost interwencji związanych z wystąpieniem owadów błonkoskrzydłych. Taka sama sytuacja występuje w naszej jednostce, gdzie ostatnie akcje to głównie usuwanie niebezpiecznych owadów.

We wtorek, 17 sierpnia, nasi strażacy usunęli kolejne niebezpieczne owady w miejscowości Przygłów. Gniazdo os zostało zlokalizowane na strychu budynku jednorodzinnego. Zagnieździły się w konstrukcji dachu. Dzięki szybkiej interwencji zagrożenie zostało zażegnane.

Kolejne gniazda szerszeni

W środę, 18 sierpnia, nasi strażacy zostali wezwani do kolejnych interwencji związanych z wystąpieniem owadów błonkoskrzydłych. W obu przypadkach były to szerszenie. Strażacy usuwali niebezpieczne owady w Przygłowie i Włodzimierzowie.