KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwa zastępy wezwane do gniazd szerszeni

Fot: archiwum

W poniedziałek i wtorek (6 i 7 września) nasza jednostka interweniowała trzykrotnie w związku z wystąpieniem niebezpiecznych owadów błonkoskrzydłych. Dwie interwencje podjęliśmy w Przygłowie oraz jedno we Włodzimierzowie.

W dwóch przypadkach owady zlokalizowane były w przewodzie wentylacyjnym budynku mieszkalnego. Jest to o tyle niebezpieczna sytuacja, gdyż owady mogą dostać się bezpośrednio do pomieszczeń mieszkalnych zagrażając mieszkańcom. Strażacy w specjalnych ubraniach ochronnych najpierw zabezpieczyli kratki wentylacyjne, a następnie podali środek chemiczny oraz usunęli gniazda szerszeni. W poniedziałek pracował jeden zastęp, natomiast we wtorek ze względu na duże zagrożenie i czas podjęcia interwencji równolegle dwa zastępy.