KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Dwa pożary oraz usunięcie gniazda szerszeni

Dzisiaj nasza jednostka wyjeżdżała alarmowo trzy razy do zdarzeń. Około godziny 17:50 zostaliśmy zadysponowani do pożaru rżyska w Przygłowie na ul. Poprzecznej. Spaleniu uległo około 0,5 ha ścierniska. Sytuacja była niebezpieczna ponieważ ogień rozprzestrzeniał się dosyć szybko z wiejącym wiatrem. Dowódca na miejscu po rozpoznaniu sytuacji poprosił o wsparcie drugiego zastępu. Strażacy z Przygłowa szybko uporali się z ogniem i akacja zakończyła się około godziny 18:30.

Po zakończeniu akcji na ul. Poprzecznej dyspozytor zadysponował nas do Włodzimierzowa na ul. Łęczyńską do usunięcia owadów. Na miejscu strażacy zlokalizowali kokon na wysokości ok 6 metrów w budynku gospodarczym. Owady zostały skutecznie usunięte oraz w specjalnym pojemniku wywiezione i wypuszczone do lasu. Mieszkańców poinformowano o możliwym zagrożeniu oraz pouczono jak należy postępować w przypadku powrócenia owadów.

Około godziny 20:20 dyspozytor w KMP PSP Piotrków Tryb. został poinformowany o pożarze budynku mieszkalnego w Poniatowie. Informacja wpłynęła od kierowcy podróżującego krajową 12. Po przybyciu na miejsce naszego zastępu okazało się iż nie jest to pożar budynku tylko ognisko. Duże zadymienie oraz płomienie rzeczywiście wyglądały groźnie i z daleka wyglądało to jak niebezpieczny  pożar. Strażacy ugasili nielegalne ognisko oraz pouczyli mieszkańców o zakazie wypalania roślin. Reakcja osoby zgłaszającej była prawidłowa.

Galeria:

Zdjęcie 1 z 8

 

Fot.: A. Marecka, B.Kolasiński