KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Barkowice: pożar w budynku mieszkalnym.

Do groźnego pożaru w budynku mieszkalnym doszło dzisiaj około godziny 20:50 w miejscowości Barkowice. Ogień pojawił się w jednym z pokoi na poddaszu budynku. O zaistniałym zagrożeniu poinformowała mieszkańców zainstalowana instalacja alarmowa. Pożar próbowali na początku ugasić sami, ale z powodu gęstego dymu musieli ewakuować się z budynku.

Na miejsce natychmiast wezwano zastępy straży pożarnej z Przygłowa, Barkowic oraz Piotrkowa Trybunalskiego. Strażacy po wejściu do budynku i wstępnym przewietrzeniu nie stwierdzili rozprzestrzeniania się ognia. Pomieszczenia zostały również sprawdzone kamerą termowizyjną.

Mówimy tutaj o dużym szczęściu, pożar samoistnie zgasł jeszcze przed przybyciem straży pożarnej. Spaleniu uległa tylko część umeblowania oraz wyposażenia pokoju. Na szczęście w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.

Fot.: Marta Rytych Fotografia