KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Akcja ratowania bociana

We wtorek, 21 września, nasi strażacy zostali wezwani do Włodzimierzowa, gdzie przy ul. Łęczyńskiej zaobserwowano spacerującego bociana. Podejrzewano, że jest ranny. Będący pierwsi na miejscu strażnicy leśni z Nadleśnictwa Piotrków podjęli próbę złapania bociana. Jak się jednak okazało bocian o własnych siłach poleciał na dach budynku Szkoły Podstawowej.

Strażacy i leśnicy zrobili co mogli, aby uratować bociana, natomiast złapanie latającego dzikiego zwierzęcia nie jest łatwe. Po pewnym czasie, gdy służby zakończyły działania, zmęczony bocian powrócił na ląd i został schwytany przez jednego z mieszkańców. W tej chwili został bezpiecznie przetransportowany przez strażników leśnych do osady edukacyjnej w Kole.

Bociany w Przygłowie i okolicach

Bociany w Przygłowie i okolicach zamieszkują już od dawna i są ważną częścią naszej lokalnej społeczności. W ostatnim czasie została założona zbiórka pieniężna na budowę 4 bocianich gniazd. Dostępna jest pod tym linkiem https://zrzutka.pl/gu3t97