KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zakup nowej przyczepy do transportu sprzętu

W piątek (15 lipca 2022) do podziału bojowego naszej jednostki została wprowadzona przyczepa lekka o numerach operacyjnych 349EP05. Będzie służyć do transportu sprzętu oraz namiotu ratowniczego.

Zakup możliwy był dzięki dofinansowaniu ze środków Krajowego Systemu Ratowniczo – Gaśniczego oraz środków własnych jednostki. Wartość przyczepy to 8 300,00 zł. Głównie będzie używana podczas sytuacji kryzysowych lub długotrwałych akcji. Przewożony w niej będzie m.in. posiadany namiot ratowniczy oraz osprzęt (nagrzewnica, agregat prądotwórczy, krzesła, stoły itp.)

Przyczepa OSP – namiot ratowniczy

Namiot wykorzystywany był już podczas akcji we Włodzimierzowie – po wybuchu gazu w budynku jednorodzinnym. Stworzone w nim było stanowisko dla ratowników w którym można było odpocząć, zjeść posiłek oraz ogrzać się. Ze względu na jego rozmiary głównym problemem był jego transport na miejsce zdarzenia. Zakup przyczepy rozwiązał ten problem. W przyszłości będzie służyć również do przewozu Quada, który nasza jednostka stara się pozyskać.