KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Zabezpieczaliśmy Dzień Sportu przy SP 5 w Piotrkowie Tryb.

We wtorek, 28 maja, zabezpieczaliśmy piknik sportowy przy Szkole Podstawowej nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim pn. „Dzień Sportu – Dzień Dziecka”. Jak zwykle przy takiej okazji przygotowaliśmy również pokazy strażackie.

Na miejsce udaliśmy się naszym ciężkim zastępem ratowniczo – gaśniczym. Dla najmłodszych przygotowaliśmy zabawy wodne, opowiedzieliśmy o pracy strażaka ochotnika oraz zaprezentowaliśmy sprzęt pożarniczy.

Piknik przy SP 5 w Piotrkowie Tryb.

Organizatorem pikniku była Rada Pedagogiczna Szkoły Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi wraz z Radą Rodziców. Zostało przygotowane mnóstwo atrakcji m.in.: malowanie twarzy, puszczanie baniek, modelowanie balonów, dmuchańce, loterie fantowe oraz zabawy sportowe. Swoje panele zaprezentowali również ratownicy WOPR oraz strażnicy leśni z Nadleśnictwa Piotrków.

Nie brakowało również pyszności – na stoiskach można było znaleźć popcorn, kiełbaski czy watę cukrową. Popcorn podawany był z maszyny udostępnionej przez naszą jednostkę.