KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

XIII Powiatowe Zawody Sikawek Konnych i Przenośnych – ZAPISY

Ruszyły zapisy do XIII Powiatowych Zawodów Sikawek Konnych i Przenośnych. Tegoroczna edycja odbędzie się w niedzielę, 18 sierpnia, na stadionie klubu LKS Luciąża Przygłów (ul. Topolowa 45).

Zawody te cieszą się co roku ogromnym zainteresowaniem. Startujące drużyny otrzymują cenne nagrody w postaci sprzętu pożarniczego. Jest to również czas wspólnej zabawy oraz integracji.

Zawody sikawek konnych i przenośnych Przygłów [2024]

W tym roku zapisy prowadzone są pod numerem telefonu 503 627 997 (dh Michał Rytych). Na zgłoszenia czekamy do 31 lipca.

Mogą to być zespoły męskie, żeńskie, młodzieżowe (powyżej 10 roku życia) lub dziecięce (do 10 roku życia). Startujemy w kategoriach sikawek konnych (wozy konne) oraz sikawek przenośnych. Dla uczestników zawodów czekają atrakcyjne nagrody, dyplomy oraz medale.

Na miejscu będzie można podziwiać stuletnie sikawki konne i przenośne oraz stroje z epoki. Do udziału w zawodach zapraszamy szczególnie jednostki OSP posiadające ten dawny sprzęt. Jeśli drużyna nie posiada takiego sprzętu, a chce wystartować w zawodach to zostanie on udostępniony przez naszą jednostkę.

Pod tym linkiem dostępny jest Regulamin zawodów (edycja 2024).

Zawody retro sikawki Przygłów

Na boisku oprócz zawodów dostępnych będzie wiele atrakcji dla dzieci i dorosłych oraz miłośników militariów (pojazdy, sprzęt wojskowy). Będzie można zwiedzić pobliskie schrony i transzeje z II wojny światowej oraz porozmawiać o historii czy przejechać się wojskowym pojazdem.

Dla dzieci dostępne będą darmowe dmuchańce oraz towarzyszące atrakcje. Na miejscu będzie można również skorzystać ze stoisk z jedzeniem oraz piciem. Jak co roku swoje stoisko wystawi Koło Gospodyń Wiejskich z Nowej Wsi.

W niedługim czasie zostanie udostępniony oficjalny plakat imprezy. Na ten moment zapraszamy do zapisów chętne drużyny. Dopuszczamy udział drużyn spoza powiatu piotrkowskiego.