KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na DK 12 w Przygłowie

Do groźnego zdarzenia na DK 12 doszło w piątek, 28 czerwca, kilka minut przed godziną 7:00.

Na 409 kilometrze tej drogi (Przygłów na wysokości przystanku) zderzył się motocykl z samochodem ciężarowym. Motocyklista z obrażeniami ciała został przetransportowany do szpitala.

Do zdarzenia zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej. Jeden z naszej jednostki i jeden z JRG Piotrków Tryb. Na miejscu miał również lądować śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który jednak został odwołany.

Wypadek DK 12 409 km

Na czas działań ratowniczych odcinek drogi DK 12 był całkowicie zablokowany. Kierowcy omijali zdarzenie ulicą Przygłów Las, która biegnie wzdłuż krajowej „dwunastki”. Przed godziną 9:00 ruch został przywrócony w obu kierunkach. Na miejscu pracowali strażacy, pomoc drogowa oraz patrol policji.