KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek na DK 12 w Przygłowie

Zderzenie samochodu ciężarowego z osobowym na DK 12 w Przygłowie. Dwie osoby zostały przetransportowane do szpitala w Piotrkowie Trybunalskim.

Do zdarzenia doszło w sobotę, 22 czerwca, przed godziną 8:00 na 407 kilometrze krajowej „dwunastki”. Na miejsce natychmiast zostały zadysponowane dwa zastępy straży pożarnej, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz policja.

Wypadek na DK 12

Zastęp z naszej jednostki do wypadku został wezwany o godzinie 7:50. Strażacy po dotarciu pod wskazaną lokalizację zastali dwie osoby przebywające w samochodzie osobowym. Nie było konieczności użycia narzędzi hydraulicznych do ich ewakuacji. Osoby te zostały przetransportowane do szpitala w Piotrkowie Tryb.

Na czas działań służb ratowniczych ruch w obu kierunkach był zablokowany. Kierowcy omijali zdarzenie nowo powstałą ścieżką rowerową (biegnącą wzdłuż DK 12) oraz ulicą Rolniczą. Utrudnienia w ruchu potrwały do godziny 12:00.

W wyniku zdarzenia doszło również do wycieków substancji ropopochodnych na jezdnię. Strażacy wspólnie ze pracownikami służby drogowej usunęli plamę przy pomocy sorbentu na powierzchni około 15 m2.

DK 12 Przygłów [WYPADEK]