KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wypadek, 2 pożary oraz usunięcie gniazda szerszeni

Do wypadku doszło dzisiaj na drodze wojewódzkiej numer 742 pomiędzy Przygłowem, a Łęcznem. Zderzyły się czołowo dwa pojazdy. Dwie osoby przetransportowano do szpitala w Piotrkowie Tryb. Kierujący samochodem marki Ford Escort został ewakuowany przez strażaków przy pomocy narzędzi hydraulicznych.

Do drugiego zdarzenia – pożaru domu w Korytnicy nasza jednostka została zadysponowana około godziny 18:20. Na miejscu  ratownicy w aparatach ochrony dróg oodechowych weszli do budynku i sprawnie ugasili pożar. Podejrzewano przebywanie osób w budynku co po rozpoznaniu zostało wykluczone.

W akcji brało udział 18 ratowników: 2 zastępy z naszej jednostki oraz jeden z JRG Piotrków Tryb. Po zakończniu działań w Korytnicy jeden zastęp z naszej jednostki został wysłany do Poniatowa na ul. Przedszkolną w celu usunięcia gniazda szerszeni.

 

Około godziny 20:10 zostaliśmy zadysponowani do Sulejowa do pożaru stodoły. Zagrożenie udało się szybko opanować. W akcji brały udział jednostki z: Przygłowa (jeden zastęp), Sulejowa (dwa zastępy) oraz JRG Piotrków Tryb. (jeden zastęp).