KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Wspieramy druhów z OSP Bądecz po pożarze. Przekazujemy im sprzęt

W poniedziałek, 3 stycznia, w budynku remizy OSP Bądecz (pow.pilski, woj.wielkopolskie) doszło do poważnego pożaru. Zniszczony został wóz strażacki, spłonęła remiza oraz większość sprzętu i ubrań ochronnych. Nasza jednostka postanowiła wesprzeć kolegów z Bądecza, przekazując sprzęt.

Pomimo, iż sami zmagamy się z wieloma problemami i brakami sprzętowymi nie pozostajemy obojętni na tragedię jaka się wydarzyła w Bądeczu. Uważamy, że ochotnicze środowisko pożarnicze powinno się wspierać w każdej sytuacji.

Wysyłamy kolegom z Bądecza sprzęt tj. dwa węże pożarnicze oraz jedno ubranie ochronne, które mamy nadzieję przyczyni się do przywrócenia gotowości bojowej jednostki. Sprzęt ten zakupiliśmy w 2020 roku z środków własnych i biorąc pod uwagę skutki poniedziałkowego pożaru postanowiliśmy przekazać druhom z OSP Bądecz. Tym samym prosimy wszystkich o możliwe wsparcie dla nich w odbudowie remizy jak i zaplecza sprzętowego.