KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Włodzimierzów: Pożar w budynku mieszkalnym

Fot.: Archiwum jednostki

Fot.: Archiwum jednostki

We wtorek 9 maja, przed godz. 15.00 zostaliśmy wezwani do pożaru budynku mieszkalnego we Włodzimierzowie. Po dotarciu na miejsce okazało się, że do pożaru doszło pod nieobecność domowników, a ogień ugasiła wyciekająca woda z pękniętej pod wpływem temperatury rury.

Pożar powstał w części kuchennej, wokół urządzeń AGD. W tym czasie nikt nie przebywał w budynku. Powstałe szkody zostały zauważone dopiero po powrocie właścicieli do domu, którzy zaalarmowali służby i poprosili o pomoc.

Strażacy przybyli na miejsce skontrolowali budynek kamerą termowizyjną oraz czujnikiem wykrywającym niebezpieczne gazy po czym wykluczyli dalsze zagrożenie pożarowe. Można tutaj mówić o sporym szczęściu, gdyby nie pęknięta rura wodna, mogło dojść do poważniejszego w skutkach pożaru. Na miejscu pracowali strażacy z OSP Przygłów oraz PSP Piotrków.