KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Usunięcie pokolizyjnej plamy na DK 12

Nasza jednostka została zadysponowana do usunięcia plamy płynów eksploatacyjnych na krajowej „dwunastce” pomiędzy Przygłowem, a Sulejowem.

Do zdarzenia doszło w czwartek, 9 marca, w godzinach popołudniowych.

Wyciek płynów eksploatacyjnych powstał w wyniku awarii samochodu dostawczego poruszającego się w kierunku Sulejowa. W samochodzie doszło do uszkodzenia układu kierowniczego i oberwania kół. Na szczęście kierowca zdołał zapanować nad pojazdem i zatrzymać go w obrębie swojego pasa, dzięki czemu nikomu nic się nie stało.

Nasi strażacy do zdarzenia zostali wezwani około godziny 17.00. Po przybyciu na miejsce przystąpili do usunięcia zagrażającej plamy na powierzchni około 15 m2. Po jej usunięciu policjanci przywrócili ruch w obu kierunkach.

Plama DK 12