KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Turniej wiedzy pożarniczej – eliminacje gminne 2023

We wtorek, 28 lutego, w sulejowskiej auli multimedialnej odbyły się eliminacje miejsko – gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pn. „Młodzież zapobiega pożarom”. Wśród laureatów znalazło się 5 reprezentantów z naszej jednostki!

Turniej ten ma na celu popularyzowanie przepisów i kształtowanie umiejętności w zakresie ochrony ludności, ekologii, ratownictwa i ochrony przeciwpożarowej wśród dzieci i młodzieży.

Eliminacje, zorganizowane przez Zarząd Miejsko-Gminny ZOSP RP w Sulejowie przeprowadzone zostały w trzech grupach wiekowych: I grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy I-IV, II grupa – uczniowie szkół podstawowych klasy V-VIII oraz III grupa– uczniowie szkół ponadpodstawowych.

Łącznie w konkursie wzięło udział 34 uczniów szkół oraz członków młodzieżowych drużyn pożarniczych z terenu gminy Sulejów. Z naszej jednostki w konkursie wzięło udział, aż 23 młodych strażaków! Wszystkim uczestnikom wręczono nagrody oraz dyplomy ufundowane przez Gminę Sulejów oraz Nadleśnictwo Piotrków.

Reprezentanci naszej jednostki, członkowie MDP Przygłów.

Wyniki eliminacji gminnych Turnieju Wiedzy Pożarniczej (OTWP)

I grupa (szkoły podstawowe – klasy I-IV)
1. Ewelina Mądrzycka (Szkoła Podstawowa w Łęcznie),
2. Aleksander Leśniewski (SP w Łęcznie),
3. Ewa Szczęsna (OSP Uszczyn).

II grupa (szkoły podstawowe – klasy V-VII)
1. Kacper Krawczyk (OSP Podklasztorze),
2. Filip Kafar (OSP Przygłów),
3. Hanna Młynarczyk (OSP Przygłów).

III grupa (szkoły ponadpodstawowe)
1. Mateusz Pajączkowski (OSP Przygłów),
2. Michał Gorgoń (OSP Przygłów),
3. Jakub Wiewiura (OSP Przygłów).

Zwycięzcy z poszczególnych kategorii kwalifikują się do eliminacji na szczeblu powiatowym, które odbędą się 22 marca w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim.

Podczas turnieju nagrodzono również laureatów miejsko-gminnych eliminacji Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Wśród nagrodzonych znaleźli się Barbara Marecka, Natasza Komar, Maja Ozga, Igor Chrzan oraz Alan Świstak.

Obecni na miejscu laureaci Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego otrzymali nagrody.

Galeria Turniej Wiedzy Pożarniczej Sulejów 2023