KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Trzy samochody zderzyły się na DK 12 w Przygłowie

Do groźnego zdarzenia na krajowej „dwunastce” doszło w poniedziałek, 27 maja, około godziny 15:00. Na skrzyżowaniu drogi Kałek – Przygłów – Koło (408 km) zderzyły się dwa samochody osobowe i laweta.

Na miejsce natychmiast zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z OSP Przygłów i JRG Piotrków Tryb., karetkę pogotowia oraz patrol policji. Strażacy po dotarciu na miejsce zastali wszystkie osoby poza pojazdami. Nie było konieczności używania narzędzi hydraulicznych.

Kolizja na DK 12

W zdarzeniu zakwalifikowanym jako kolizja brały udział dwa samochody osobowe oraz laweta. Jedna osoba została poszkodowana. Był to pasażer jednego z samochodów osobowych, który z lekkimi obrażeniami został przetransportowany przez ZRM do szpitala. Warto zaznaczyć, iż pierwszymi osobami udzielającymi pierwszej pomocy byli mieszkańcy Przygłowa oraz funkcjonariusz PSP Piotrków Tryb., który najechał na to zdarzenie.

Na czas działań prawy pas w kierunku Piotrkowa był zablokowany. Utrudnienia w ruchu trwały blisko półtorej godziny.