KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Szukamy starych zdjęć, wspomnień, pamiątek związanych z Przygłowem

Drodzy mieszkańcy Przygłowa i okolic. Prosimy o wsparcie naszej inicjatywy, która będzie polegać na stworzeniu wirtualnej galerii zawierającej zdjęcia, opisy, pamiątki związane z naszą miejscowością.

Prosimy o sprawdzenie swoich rodzinnych albumów, Na pewno znajduje się w nich wiele zdjęć, które pokazują historyczne momenty z życia wsi, wydarzenia, uroczystości, ale także codzienne życie mieszkańców, krajobrazy, budynki. Takich zdjęć, opisów, pamiątek szukamy!

Prosimy o przesyłanie ich na adres e-mail osp@przyglow.net lub o kontakt pod numerem telefonu +48 722 126 533 w celu umówienia się na rozmowę czy zrobienie skanów.

Przygłów posiada bogatą historię i chcemy ją uwiecznić dla potomnych. Zdjęcia czy wspomnienia będą jej dopełnieniem. Kolej wąskotorowa, Obóz ćwiczebny Przygłów, Restauracja Sielanka, Szkoła Podstawowa czy Straż Ogniowa to tylko kilka elementów naszej historii, która wciąż żyje wśród nas. W rodzinnych albumach zapewne znajdziecie wiele interesujących zdjęć, które mogą być bezcenne pod względem historycznym.

Prosimy również o przekazywanie informacji swoim bliskim czy znajomym – im więcej osób dowie się o tej inicjatywie tym ciekawsze materiały będziemy mogli udostępnić. Mamy nadzieję, że dzięki mediom społeczn­ości­owym­ zainteresujemy historią naszej lokalnej społeczności ludzi młodych, a starsi Mieszkańcy z sentymentem powrócą do swoich wspomnień…

Fot.: Mieszkańcy Przygłowa i ich rodziny na starej fotografii. Z albumu rodziny Olejników.