KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Sulejów: Zagrożenie podtopieniami

Dwa zagrożone podtopieniem gospodarstwa w Sulejowie przy ulicy Błonie. Do takiego zdarzenia została dziś wezwana nasza jednostka we wtorek, 9 stycznia, o godzinie 16.00.

Na miejscu pracowały już zastępy OSP: Sulejów, Sulejów Podklasztorze, Kurnędz, Krzewiny oraz PSP Piotrków. Nasi strażacy pomogli w zbudowaniu zapory przeciwpowodziowej wykonanej z worków wypełnionych piaskiem.

Zagrożone są dwa gospodarstwa przy ulicy Błonie w Sulejowie. Poziom Pilicy znacznie się podwyższył zagrażając budynkom mieszkalnym. Pierwsze zastępy OSP i PSP pojawiły się na miejscu przed godziną 14.00.Aktualnie IMGW wydało ostrzeżenie hydrologiczne na tym terenie w związku z przekroczeniem stanów ostrzegawczych.

IMGW Pilica ostrzeżenie

„W związku z utrzymywaniem się i prognozowanym dalszym rozwojem zjawisk lodowych na Pilicy i jej dopływach przewiduje się miejscami wzrosty poziomu wody, lokalnie na Pilicy w Sulejowie powyżej stanu ostrzegawczego” – czytamy na stronie IMGW.

Zagrożenie 2 stopnia wydano z ważnością do środy 10 grudnia do godziny 14.00.