KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacy usunęli zagrażające drzewo we Włodzimierzowie

Niebezpiecznie pochylone drzewo nad ulicą Słoneczną we Włodzimierzowie. Strażacy podjęli decyzję o całkowitej wycince.

Informacja o zagrożeniu wpłynęła do dyżurnego stanowiska kierowania w czwartek, 16 maja, przed godziną 20. Według zgłaszającego na rogu ulicy Słonecznej z Łęczyńską jedno z drzew niebezpiecznie pochyla się nad jezdnią, grożąc upadkiem. Na miejsce natychmiast wezwano jeden zastęp z naszej jednostki.

Strażacy po przybyciu pod wskazaną lokalizację oraz ocenie sytuacji podjęli decyzję o całkowitym usunięciu zagrażającego drzewa. Podyktowane było to złym stanem pnia (uschnięcie oraz pęknięcia), a także widoczną wyrwą z ziemi, która wskazywała na przemieszczenie się korzeni. Drzewo w każdej chwili mogło runąć na jezdnię.

Drzewo zostało usunięte z pomocą zastępu z JRG Piotrków Tryb. (drabina) oraz patrolu policji. Działania trwały blisko dwie godziny.