KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Strażacki konkurs plastyczny rozstrzygnięty! Barbara Marecka III w kraju!

W poniedziałek, 21 marca 2022, na stronie internetowej Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej zostały ogłoszone wyniki ogólnopolskiego konkursu plastycznego. Wśród zwycięzców znalazła się druhna Barbara Marecka reprezentująca naszą jednostkę. Zajęła trzecie miejsce w grupie „V” tj. osób dorosłych.

Prace były oceniane etapowo od środowiskowego przez gminny, miejski/powiatowy, wojewódzki i centralny.  W tej edycji strażackiego konkursu do finału wpłynęło 378 prac w pięciu grupach wiekowych. Prace te zostały wyłonione spośród 2858 z etapu wojewódzkiego.  Jak czytamy na stronie Związku:

„Komisja konkursowa oceniając prace plastyczne wzięła pod uwagę samodzielność ich wykonania, walory artystyczne i estetyczne, a także pomysłowość i oryginalność w zakresie przedstawienia tematu oraz wykorzystanie różnych technik plastycznych.”

Nasza druhna od wielu lat zdobywa wysokie miejsca na szczeblu krajowym. Jej prace są wyjątkowe, wykonane haftem krzyżykowym. Serdecznie gratulujemy za kolejny sukces na szczeblu krajowym!

Praca druhny Barbary Mareckiej!