Sobotnie ćwiczenia w obszarach leśnych – informacja

Źródło: https://www.facebook.com/snepPL

W sobotę, 15 kwietnia, w okolicach osiedla Wierzeje w Piotrkowie Tryb. strażacy będą ćwiczyć gaszenie pożarów na obszarach leśnych. Podczas ćwiczeń może pojawić się gęsty dym, który będzie wynikiem przeprowadzanych przez strażaków prób ogniowych.

Ochotnicza Straż Pożarna w Przygłowie wspólnie z grupę SNEP (Stowarzyszenie Niezależnych Ekspertów Pożarniczych) w dniu 15 kwietnia 2023 r. organizuje szkolenie z zakresu gaszenia pożarów w obszarach leśnych. W szkoleniu weźmie udział 26 strażaków OSP z terenu powiatu piotrkowskiego.

Założeniem szkolenia jest poznanie najnowszych technik skutecznego gaszenia pożarów w obszarach leśnych w miejscach niedostępnych, trudnych przy jak najmniejszym zużyciu wody. Podczas szkolenia pojawią się również przedstawiciele firmy DILECTRO, którzy zaprezentują najnowsze bezzałogowe statki powietrzne oraz systemy dla straży pożarnych.

Widoczna chmura dymu

Część teoretyczna odbędzie się w budynku strażnicy OSP Przygłów. Natomiast praktyczne ćwiczenia na terenie lasów Nadleśnictwa Piotrków w Leśnictwie Uszczyn (Oddział 113 – okolice ul. Strzelniczej w Piotrkowie). Organizatorzy uzyskali stosowne pozwolenia na objęcie terenu działaniami szkoleniowymi.

Podczas ćwiczeń może pojawić się gęsty dym, który będzie wynikiem przeprowadzanych przez strażaków prób ogniowych. Uspokajamy mieszkańców, będzie to proces w pełni kontrolowany przez szkolących się ratowników.