KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar stodoły, wypadek, usunięcie gniazda os

W ciągu ostatnich dwóch dni zostaliśmy zadysponowani do trzech zdarzeń. W środę (7 września) W Łazach Dąbrowa usuwaliśmy gniazdo os, a w czwartek (8 września) usuwaliśmy skutki wypadku w miejscowości Witów Kolonia oraz gasiliśmy pożar stodoły w Przygłowie.

W miejscowości Łazy Dąbrowa gniazdo os zlokalizowane na budynku mieszkalnym utrudniało mieszkańcom wejście do niego. Poprosili o pomoc służby. Na miejsce, około godziny 18.30, wezwano zastęp z naszej jednostki. Strażacy przystąpili do usunięcia gniazda, tym samym zażegnali zagrożenie.

Wypadek Witów Kolonia, pożar stodoły w Przygłowie

Do kolejnego zdarzenia wezwano nas w czwartek przed godz. 17. W miejscowości Witów Kolonia doszło do zderzenia dwóch samochodów osobowych. Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało. Strażacy zabezpieczyli pojazdy oraz usunęli plamy po kolizyjne. Na miejscu pracowali również strażacy z PSP Piotrków.

Do pożaru stodoły w Przygłowie na ul. Słonecznej wezwano nas około godz. 21. Według zgłoszenia, po uderzeniu pioruna, zapalił się dach drewnianego budynku. Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili informację i przystąpili do działań gaśniczych. Na szczęście ogień nie zdążył się rozprzestrzenić i spaleniu uległa niewielka część konstrukcji dachu.

Ze względu na rodzaj zgłoszenia na miejsce zadysponowano dwa zastępy z naszej jednostki oraz po jednym z PSP Piotrków oraz OSP Kurnędz. Działania trwały około godziny.