KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pożar sadzy w przewodzie kominowym

Niebezpieczny pożar sadzy w przewodzie kominowym w jednym z budynków mieszkalnych we Włodzimierzowie. Do zdarzenia doszło w środę, 8 lutego, przed godz. 19:00 na ulicy Kolejowej.

Na miejsce natychmiast zadysponowano jeden zastęp z naszej jednostki oraz jeden z PSP Piotrków. Strażacy po dotarciu pod wskazany adres zastali wydobywający się ogień z przewodu kominowego. Na początku ugasili go przy pomocy dwóch gaśnic proszkowych.

Niebezpieczny pożar sadzy

W kolejnej fazie działań strażacy strącili sadze przy pomocy zestawu kominiarskiego oraz skontrolowali przewód kamerą termowizyjną. To kolejny pożar sadzy, w niewielkim odstępie czasowym, do którego zadysponowano naszą jednostkę. Po raz kolejny apelujemy o kontrolę oraz czyszczenie kominów przez uprawnione osoby.