KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Podkałek: Czujka tlenku węgla zaalarmowała mieszkańców

Czujka tlenku węgla zaalarmowała mieszkańców jednego z domów jednorodzinnych w miejscowości Podkałek. Natychmiast opuścili budynek.

Do kolejnego dziś (5 lutego) zdarzenia zostaliśmy zadysponowani godzinie 11:30. Na miejsce wezwano również zastęp z PSP Piotrków. Strażacy po dotarciu na miejsce, natychmiast przystąpili do kontroli budynku pod kątem występowania niebezpiecznych gazów.

Na szczęście detektor nie wykazał zagrożenia, a mieszkańcy mogli powrócić do domu. Prawdopodobną przyczyną włączenia się alarmu był błąd czujnika tlenku węgla. Należy jednak tutaj zaznaczyć, iż mieszkańcy zachowali się w sposób prawidłowy, opuszczając dom oraz alarmując straż pożarną.

Nie dla czadu! – przeczytaj poniższy artykuł: