W sobotę, 16 maja, byliśmy obecni na pikniku charytatywnym w Parafii św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.
Przy Parafii św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się IV edycja pikniku, który tradycyjnie połączył obchody urodzin patrona parafii, św. Jana Pawła II, z pomocą potrzebującym parafianom. W wydarzeniu po raz kolejny uczestniczyła nasza jednostka, wspierając organizację i przebieg całego pikniku.
Nasi strażacy udali się na miejsce zabytkowym samochodem pożarniczym Star 25, który jest eksponatem Izby Pamięci jednostki. Historyczny pojazd wzbudzał duże zainteresowanie zarówno wśród najmłodszych uczestników wydarzenia, jak i starszych mieszkańców, przypominając o wieloletniej historii oraz tradycjach pożarnictwa w regionie.
IV Parafialny Festyn Rodzinny
Obecność naszych druhów oraz zabytkowego wozu była nie tylko atrakcją pikniku, ale również okazją do promocji działalności ochotniczych straży pożarnych i pielęgnowania lokalnego dziedzictwa. Strażacy aktywnie włączyli się w zabezpieczenie wydarzenia oraz integrację z mieszkańcami.
Parafialny Festyn Rodzinny od czterech lat łączy wspólne świętowanie z ideą niesienia pomocy potrzebującym. Dzięki zaangażowaniu parafian, wolontariuszy i lokalnych instytucji wydarzenie ponownie zgromadziło wielu uczestników i stało się okazją do budowania wspólnoty oraz wzajemnej solidarności.
Nasza obecność jest wynikiem owocnej współpracy z proboszczem parafii ks. Jackiem Tylusiem– Kapelanem Powiatowym Strażaków.
Strażacy OSP Przygłów wspierali IV Parafialny Festyn Rodzinny w kościele św. Jana Pawła II w Piotrkowie Trybunalskim.




Czytaj więcej:
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu
Nasi druhowie na trasie Rajdu Koguta [2026]
Boże Ciało [2026] w naszej Parafii