KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pierwszy turniej tenisa stołowego za nami

W sobotę, 1 czerwca, w budynku naszej remizy odbył się pierwszy turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka. Zawodnicy walczyli w trzech kategoriach wiekowych. Były to pełne emocji rozgrywki połączone ze wspólną zabawą.

Turniej został objęty patronatem Pani Doroty Jankowskiej – Burmistrz Sulejowa oraz Pana Szymona Leszto – Radnego Rady Miejskiej w Sulejowie. Zawodnicy z grup MDP i DDP walczyli o puchary naszych patronów.

Rozgrywki rozpoczęły się o godzinie 9:00 w sali OSP Przygłów. Otwarcia turnieju dokonał dh Bartłomiej Kolasiński – naczelnik jednostki oraz zaproszeni goście. Wśród nich znaleźli się: Pani Dorota Jankowska – Burmistrz Sulejowa, Pan Szymon Leszto – Radny Rady Miejskiej w Sulejowie, Pan Mariusz Szczęsny – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie oraz Pan Marek Wijata – właściciel baru 10-tka, sponsor turnieju.

Sponsorzy turnieju: BAR 10-tka Piotrków Tryb., Sklep Krokodylek Przygłów Las.

Turniej tenisa stołowego z okazji Dnia Dziecka

Po oficjalnym otwarciu dokonano losowania numerów startowych oraz przypisano zawodników do trzech kategorii wiekowych: DDP (do 10 roku życia), MDP (powyżej 10 roku życia) oraz OPEN (rodzice, członkowie OSP 18 +). W rozgrywkach wystartowały łącznie 24 osoby.

Po wielu emocjonujących pojedynkach wyłoniono zwycięzców turnieju. W kategorii MDP zwyciężyła Kasia Pasieczyńska, drugie miejsce zajął Rafał Prasol, a trzecie miejsce zdobył Miłosz Foltyn. W kategorii DDP zwyciężył Janek Rytych, a drugie miejsce zajęła Julia Kolasińska.

W kategorii „OPEN” trzecie miejsce zdobył Przemysław Prasol, a do finału dostali się Szymon Pasieczyński oraz Jakub Pietrykowski, których mecz został przesunięty do rozegrania w inny terminie (miało to związek z zadysponowaniem naszej jednostki do zdarzenia).

Sponsorzy turnieju

Zwycięzcy otrzymali puchary i medale, a wszyscy startujący dyplomy, nagrody oraz ciepły posiłek, które zostały ufundowane przez naszych patronów oraz sponsorów. To właśnie dzięki nim udało się ten turniej zorganizować.

Wszystko zaczęło się od Pana Marka Wijaty – właściciela baru 10-tka, który zasponsorował naszej jednostce stół do „ping ponga”. Dzięki niemu nasi młodzi strażacy mogą spotykać się i przygotowywać do takich turniejów.

Następnie swoje wsparcie oraz sponsoring zadeklarowali Pani Dorota Jankowska – Burmistrz Sulejowa, Pan Szymon Leszto – Radny Rady Miejskiej w Sulejowie, Pan Mariusz Szczęsny – Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie oraz Pan Cezary Sil – właściciel sieci sklepów „Krokodylek”. Wszystkim serdecznie dziękujemy za pomoc w organizacji turnieju!

Podziękowania kierujemy również do naszych druhów za przygotowanie całego turnieju oraz sędziowanie podczas rozgrywek.

Turniej tenisa stołowego 2024 [ZDJĘCIA]