KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Pierwszy polsko – ukraiński piknik integracyjny za nami

„Nauczmy się siebie nazwajem”, pod taką nazwą odbył się w sobotę, 9 lipca,  polsko – ukraiński piknik integracyjny na placu OSP Przygłów. Otwarcia dokonał Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, któremu asystował Burmistrz Sulejowa Wojciech Ostrowski.
 
Piknik rozpoczął się dokładnie o godz.: 15. Na miejscu dla dzieci przygotowano liczne atrakcje m.in: dmuchany plac zabaw, animacje, zabawy, popcorn, pokaz służb: Policji, Straży Pożarnej, Straży Leśnej oraz Harcerzy z 37 DH „Wilki” i 37 GZ „Wilczki” z Przygłowa. Oczywiście wszystkie atrakcje był darmowe, a możliwe było to dzięki wsparciu z funduszy Województwa Łódzkiego w ramach programu „MoceNadŁódzkie”.

Integracja, zabawa, wsparcie doradcze

Podczas pikniku odbyły się również konkurencje sportowo – pożarnicze z licznymi nagrodami dla uczestników. Oficjalnego rozdania nagród dokonał Zbigniew Ziemba – Wicemarszałek Województwa Łódzkiego.
 
Podczas, gdy najmłodsi zajęli się zabawą dla starszych uczestników pikniku przygotowano wsparcie doradcze. Udzielali go pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, Agencji Pracy Tymczasowej EMS oraz MOPS Sulejów. Na miejscu byli również psychologowie oraz tłumacze.
 
Był to jeden z dwóch planowanych pikników. Kolejny o takim samym charakterze odbędzie się już w sierpniu. Piknik możliwy był dzięki funduszom z programu „MoceNadŁódzkie”. W tym miejscu przesyłamy podziękowania za wsparcie dla Pana Zbigniewa Ziemby – Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, Pana Wojciecha Ostrowskiego – Burmistrza Sulejowa oraz Pani Dorocie Jankowskiej – Radnej Powiatu Piotrkowskiego.
 
Dziękujemy również pracownikom Powiatowego Urzędu Pracy w Piotrkowie Tryb., Agencji Pracy Tymczasowej EMS, MOPS Sulejów, funkcjonariuszom Policji, Straży Leśnej, jednostce OSP Uszczyn oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tego wspaniałego wydarzenia.