KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Otrzymaliśmy flagę od Marszałka Sejmu na letni obóz MDP

Fot. Piotr Molęcki /Kancelaria Sejmu

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał nam flagę RP. Będzie ona powiewać na letnim obozie Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych, który organizujemy w sierpniu.

Oprócz flagi marszałek Sejmu przekazał nam instrukcję korzystania z symboli narodowych oraz własnoręcznie podpisany list. Czytamy w nim:

Flaga, którą Wam przekazuję, zostanie codzienną towarzyszką obozowego lata. Jest ono jeszcze pełne niewiadomych, pewne jest tylko to, że zmieni ono Was na zawsze, pozostawiając w duszy niezatarte wspomnienia. Mam do Was jedną prośbę – spójrzcie na nią od czasu do czasu i pomyślcie o Polsce […]

Cieszymy się ogromnie, iż flaga od marszałka Sejmu będzie nam towarzyszyć podczas naszego letniego obozu MDP. Będzie dumnie powiewać na placu apelowym. Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał również naszym młodym strażakom życzenia:

Niech to lato będzie dla Was niezapomniane i wyjątkowe. Życzę także, by ta flaga pomogła Wam budować Polskę naszych marzeń, kraj, który wszyscy kochamy […]