KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Nocny pożar w Sulejowie. Zauważyli go policjanci

Dym i ogień wydobywający się z budynku usytuowanego na jednej z posesji w Sulejowie zauważyli czujni policjanci. Natychmiast ewakuowali mieszkańców, powiadomili straż pożarną oraz zaczęli gasić pożar.

W poniedziałek 6 lutego około godziny 3:00 nad ranem sulejowscy policjanci, podczas patrolu, zauważyli intensywne zadymienie wydobywające się z budynku przy ulicy Częstochowskiej. Stwierdzili, że pali się budynek gospodarczy przyległy do mieszkalnego. Natychmiast obudzili mieszkańców, wezwali straż pożarną oraz możliwie starali się opanować ogień.

Dyżurny stanowiska kierowania po otrzymaniu zgłoszenia na miejsce zadysponował 4 zastępy straży pożarnej w tym jeden z naszej jednostki. Strażacy sprawnie przeprowadzili akcję gaśniczą dzięki czemu udało się uniknąć rozprzestrzenienia ognia na przyległy budynek mieszkalny. Na szczęście w pożarze nikt nie ucierpiał.