W sobotni wieczór (16 maja) Izba Pamięci OSP Przygłów włączyła się w obchody Nocy Muzeów. W godzinach 18:00–23:00 nasze zbiory odwiedzali strażacy, młodzi adepci pożarnictwa oraz mieszkańcy zainteresowani historią lokalnego pożarnictwa.
Zwiedzający mieli okazję zobaczyć zabytkowy sprzęt pożarniczy oraz pamiątki związane z działalnością jednostki. Dodatkową atrakcją były wyświetlane pod wiatą archiwalne materiały i fotografie dokumentujące historię oraz ważne wydarzenia z życia naszej jednostki.
Noc Muzeów [2026]
Najmłodsi mogli pokolorować strażaka na specjalnie przygotowanych szablonach. Było również wspólne ognisko. Dziękujemy wszystkim za obecność, wspólne rozmowy i zainteresowanie historią naszej straży. Cieszymy się, że mogliśmy wspólnie spędzić ten wyjątkowy wieczór. Była to pierwsza edycja Nocy Muzeów przy naszej Izbie Pamięci, która będzie kontynuowana w kolejnych latach.
Fot. Marta Rytych – Noc Muzeów przy Izbie Pamięci OSP Przygłów. Strażacy i mieszkańcy wspólnie przypomnieli o historii przygłowskiego pożarnictwa oraz miejscowości. Oglądali również archiwalne materiały w formie filmów.








































Czytaj więcej:
Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej im. Władysława Jagiełły w Wolborzu
Nasi druhowie na trasie Rajdu Koguta [2026]
Boże Ciało [2026] w naszej Parafii