KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Niebezpieczna plama na jezdni oraz pożar lasu

Plama oleju na jezdni w Uszczynie oraz pożar lasu w Kłudzicach. Do takich zdarzeń zostaliśmy wezwani w czwartek 25 maja przed godziną 16.00.

Do pierwszego zdarzenia doszło na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 12 z ulicą Krawiecką w Uszczynie. Na miejscu pracowali strażacy z Przygłowa i Uszczyna. Z nieznanych przyczyn doszło do rozlania się substancji ropopochodnej na jezdnię na powierzchni ok 10m2. Strażacy usunęli zagrożenie przy pomocy sorbentu.

Pożar w Kłudzicach

Po zakończeniu działań w Uszczynie dyspozytor wysłał nasz zastęp do Kłudzic, gdzie według zgłaszającego doszło do pożaru lasu. Strażacy po przybyciu na miejsce potwierdzili tą informację i przystąpili do gaszenia. Palił się las na powierzchni około 30m2.

Ogień został ugaszony przy pomocy jednego prądu wody. Na miejscu pracował również zastęp z OSP Kłudzice. Działania zakończono po około godzinie.