KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Najwyższy stopień zagrożenia pożarowego w lasach [FILM]

W niemal całym kraju aktualnie prognozuje się trzeci i najwyższy stopień zagrożenia pożarowego. Pracownicy Nadleśnictwa Piotrków i strażacy OSP Przygłów biją na alarm: prosimy o rozwagę, zagrożenie pożarowe jest bardzo duże!

Z mapy zagrożenia pożarowego lasów opublikowanej na stronie Instytutu Badawczego Leśnictwa (IBL) wynika, że we wtorek (28.04) najwyższy poziom zagrożenia pożarowego prognozowany jest w lasach w niemal całej Polsce.

Instytut Badawczy Leśnictwa poinformował w czwartek, że duże zagrożenie pożarowe w lasach, spowodowane suszą i utrzymujące się od wielu tygodni, sprzyja łatwej inicjacji ognia. Jako dodano, w ponad 50 proc. miejsc pomiaru wilgotności ściółki, jej wilgotność spadła do rzadko notowanego poziomu wynoszącego 6-8 proc. Dla przykładu taką wilgotność ma kartka papieru!

Dlatego prosimy Was nie używajcie otwartego ognia w lasach i nie wyrzucajcie do nich śmieci!

Aktualna mapa zagrożenia pożarowego. http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/
Prosimy o ostrożność i rozwagę!

#Nadleśnictwo Piotrków # OSP Przygłów #Zagrożenie pożarowe w lasach