KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza z wizytą w bibliotece i muzeum w Łodzi

W czwartek, 23 lutego, reprezentanci naszej Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej udali się na wycieczkę do Łodzi, podczas której odwiedzili Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne.

Na początku młodzi strażacy wzięli udział w spotkaniu „w Mundurze u Marszałka”, podczas którego zapoznali się z biblioteką wojewódzką i jej historią, czytali literaturę oraz wzięli udział w warsztatach tematycznych. Otwarcia spotkania dokonała pani Elżbieta Ratyńska – dyrektor placówki, która z dużą serdecznością przywitała młodych strażaków. Swoją obecnością zaszczycił również naszą młodzież pan Zbigniew Ziemba – wicemarszałek województwa łódzkiego, który podsumował, iż dzięki takim spotkaniom, krzewimy szacunek dla munduru, polskiej tradycji i kultury, promujemy czytelnictwo oraz nasz region.

Wycieczka do Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Łodzi stanowiła niezwykłą lekcję, która na długo pozostanie w pamięci naszej młodzieży, za co serdecznie dziękujemy pracownikom placówki.

Młodzież w muzeum

W dalszej części wycieczki młodzi strażacy udali się do Muzeum Archeologicznego i Etnograficznego, gdzie zapoznali się m.in. z wystawą czasową dotyczącą grodziska w Tumie. Obejrzeli wspaniałe i cenne eksponaty, które pochodzą z okresu średniowiecza. Dowiedzieli się również jak dawniej wyglądały wiejskie chaty i zwyczaje, starodawne sprzęty gospodarstwa domowego, a także zabawki.

Dla młodych strażaków była to niezwykle interesująca wycieczka, która łączyła „przyjemne z pożytecznym”. Dziękujemy za możliwość spotkania, miłe przyjęcie oraz cenne lekcje zarówno w bibliotece jak i muzeum!