KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Minuta ciszy dla bohaterów z Ukrainy. Odzew na apel Komendanta Głównego PSP

W niedzielę, 20 marca, o godz. 8 nasi strażacy odpowiedzieli na apel Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka i uczcili minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy.
 
Strażacy oraz członkowie MDP spotkali się dokładnie o godz. 8, aby oddać hołd poległym strażakom prowadzącym działania ratownicze w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny. Do apelu przyłączyło się wiele jednostek OSP z terenu powiatu piotrkowskiego oraz Komenda Miejska PSP w Piotrkowie, która rozpropagowała prośbę nadbryg. Bartkowiaka.
 
Przypominamy treść apelu:
„Apeluję do wszystkich strażaków PSP i OSP aby, w niedzielę 20 marca 2022 roku o godzinie 8:00
w jednostkach i remizach, uczcić minutą ciszy bohaterskich ratowników Ukrainy, którzy oddali swoje życie podczas służby w tych trudnych i dramatycznych dniach wojny.
Polscy strażacy stanowczo sprzeciwiają się rosyjskiej agresji wobec integralności terytorialnej niepodległej i demokratycznej Ukrainy. Deklarujemy naszą solidarność oraz wsparcie całemu narodowi.
Z podziwem i szacunkiem obserwujemy heroiczną walkę ukraińskich strażaków i ratowników w walce o życie i zdrowie obywateli. Działania ratownicze prowadzone są często pod ostrzałem kul z karabinów oraz wybuchów bomb haniebnie zrzucanych na ludność cywilną.
Niestety, osiemnastu ukraińskich strażaków oddało życie podczas akcji ratowniczo-gaśniczych wypełniając swoje powołanie do niesienia pomocy chroniąc obywateli Ukrainy.”
 
Cześć i Chwała Bohaterom!
nadbryg. Andrzej Bartkowiak
Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej