KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Międzynarodowy Dzień Strażaka świętowaliśmy razem z dziećmi!

Każdego roku, 4 maja strażacy obchodzą swoje święto. W tym dniu obchodzony jest również Międzynarodowy Dzień Strażaka. W Polsce świętują je zarówno Państwowe jak i Ochotnicze Straże Pożarne. Nasza jednostka ten dzień spędziła razem z dziećmi ze szkoły podstawowej oraz przedszkola.

Równo o godz. 10.00 do naszej jednostki zawitały dzieci z oddziału przedszkolnego Szkoły Podstawowej we Włodzimierzowie z grupy 0B i 0A. Na początek zaprezentowaliśmy im samochody pożarnicze oraz znajdujący się na nich sprzęt. Jak zwykle przy takich okazjach strażacy musieli odpowiadać na mnóstwo trudnych pytań. Dzieci odwiedziły również naszą salkę pamięci, gdzie mogli zobaczyć jak dawniej gaszono pożary oraz jakiego wtedy używano sprzętu.

Po pogadance wszyscy mieli za zadanie „ugasić” pożar. Przygotowane zostały nalewaki oraz hydronetki z wodą. Dzieci mogły sprawdzić swoją celność oraz siłę przy pompowaniu. Widać było, że sprawia im to wielką frajdę, a wiele dzieci zadeklarowało chęć wstąpienia do drużyn pożarniczych co nas ogromnie cieszy. Strażacy otrzymali również od dzieci prezent w postaci rysunku, który zostanie zawieszony w części garażowej.

To nie jedyne dzisiejsze spotkanie z dziećmi.

Strażacy po wizycie dzieci w remizie OSP udali się do Niepublicznego Przedszkola „Uśmiech Dziecka” we Włodzimierzowie. Tam również licznej grupie dzieci zaprezentowali samochód pożarniczy oraz sprzęt. Oczywiście wielką frajdę sprawiło dzieciom możliwość „gaszenia” pożaru przy pomocy nalewaków oraz hydronetek. Dzieci mogły również posiedzieć w samochodzie oraz uruchomić sygnały ostrzegawcze.

Niektórzy przymierzali hełmy, ubrania strażackie czy hydronetki plecakowe. Wszyscy jednogłośnie stwierdzili, że strażak nosi spory ciężar. Oczywiście nie brakło również pytań o ratowanie kota z drzewa.

Dziękujemy serdecznie za odwiedziny oraz zaproszenie do wizytacji. Do zobaczenia za rok!

Wizytacja dzieci w straży – galeria

Wizyta w Niepublicznym Przedszkolu „Uśmiech Dziecka” we Włodzimierzowie – zdjęcia