KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Legenda STARa w Piotrkowie Trybunalskim

Zabytkowe pojazdy STAR, zmierzające do Starachowic, zatrzymały się dziś 26 sierpnia w Piotrkowie Trybunalskim. Ma to związek z odbywającym się zlotem „Legenda STARa” organizowanym przez powiat starachowicki, który patronatem honorowym objął starosta powiatu piotrkowskiego Piotr Wojtysiak.

Legendarne pojazdy zatrzymały się około godz. 10.00 na placu AP Market Piotrków Targowisko PTAK. Można było je podziwiać do godz. 12.50. Następnie konwój pojazdów udał się w kierunku Starachowic, gdzie ma się odbyć finał zlotu.

Pojazdy STAR na zlocie w Piotrkowie

Na placu pojawiły się również pojazdy marki STAR służące w Ochotniczych Strażach Pożarnych z terenu powiatu piotrkowskiego. Oczywiście na miejscu nie mogło braknąć naszej wspaniale odrestaurowanej „babci” czyli STARA 25, który okazał się być najstarszym ze wszystkich pojazdów zaprezentowanych w Piotrkowie. Cieszył się ogromnym zainteresowaniem wśród gości i uczestników zlotu.

Dla miłośników polskiej motoryzacji fabryki Starachowice na miejscu czekały takie pojazdy jak STAR: 25, 200, 244, 266, 744e, 660, 442 czy 944. Były to pojazdy wykorzystywane przez straż pożarną, wojsko czy służby oczyszczania miasta.