KSRG OSP Przygłów

strażacka pasja strażackie życie

Kontrola gotowości bojowej [2024]

Kontrola gotowości bojowej w naszej jednostce odbyła się we wtorek, 25 czerwca, o godzinie 9:30. Przypominamy, iż jest to niezapowiedziana coroczna kontrola sprawdzająca zdolności bojowe podmiotu KSRG, jakim jest nasza jednostka.

Dziś można było usłyszeć sygnały alarmujące naszych strażaków. Tym razem nie było to zdarzenie wymagające interwencji, lecz kontrola zdolności bojowej przeprowadzana przez funkcjonariuszy PSP Piotrków Trybunalski.

Czas wyjazdu naszego zastępu GCBA 349E75 wyniósł 4 minuty i 19 sekund. Na syrenę zjawiło się siedmiu naszych ratowników. Poddanych kontroli zostało sześciu z nich.

Kontrola gotowości bojowej w KSRG

Funkcjonariusze Wydziału Operacyjno – Szkoleniowego: st. kpt. Tomasz Pągowski oraz st. kpt. Bartłomiej Banaszczyk przygotowali naszym ratownikom założenie, które polegało na ugaszeniu pożaru w zakładzie mechaniki pojazdowej. Jak przekazali kontrolujący w środku znajdowało się dziesięć osób z czego dziewięć zdołało się ewakuować i odliczyć.

Zadaniem naszych ratowników było rozwinięcie linii gaśniczej, przeszukanie pomieszczenia pod kątem występowania osób poszkodowanych oraz lokalizacja źródła pożaru. Ratownicy zlokalizowali dwa źródła na które zostały podane prądy wody. Ewakuowali również osobę poszkodowaną, której na zewnątrz udzielili pierwszej pomocy.

Wszystkie działania były bacznie obserwowane oraz omówione na zakończenie kontroli. Jak przekazali nam kontrolujący zadanie zostało wykonane bardzo dobrze, a wykazanie drobnych błędów ma na celu podniesienie jakości naszych działań.

Jednostka na „5”

Oprócz czasu wyjazdu zastępu, wykonania zadania praktycznego oraz przygotowania sprzętowego kontrolujący sprawdzili również wiedzę naszych ratowników. Po całej kontroli uzyskaliśmy 94 punkty na 100 możliwych co pozwoliło kolejny raz z rzędu uzyskać ocenę bardzo dobrą! To pokazuje, iż nasi ratownicy są w stałej gotowości do niesienia bezinteresownej pomocy.

Dziękujemy kontrolującym za przekazaną wiedzę, która zostanie wykorzystana podczas prowadzenia akcji ratowniczo – gaśniczych. W związku z ogólną oceną inspekcji oraz przekazanymi uwagami nasi ratownicy przeprowadzą szkolenie z działań podczas pożarów wewnętrznych .

Inspekcja gotowości KSRG [ZDJĘCIA]